İçerik Pazarlaması ile Markanızı Yükseltmenin 6 Yolu

seo blog

Yetkili bir marka olmak kolay bir başarı değildir, ancak muazzam faydalar çabaya değer.

Yetki oluşturduğunuzda, potansiyel müşteriler ve müşteriler size güvenmeye ve size güvenmeye başlar – ve bu güvenin bir satışa yol açmadığını hayal etmek zor.

Ancak bir marka otoritesini tam olarak nasıl oluşturabilir veya üzerine inşa edebilir? İçerik mükemmel bir yoldur ve bu makalede, nasıl yapılabileceğine dair ipuçlarımı gözden geçirelim.

  • Hedef kitleniz ile iletişiminizi güçlendirin
  • Hedef değeri taşıyan içerikler ve araştırmalar oluşturun
  • Sektördeki uzmanların görüşlerine yer verin
  • Örnek olay incelemelerini ve diğer uzmanlık kanıtlarını vurgulayınız
  • Diğer yetkili markalarla bağlantılar kurun
  • Sırlarınızdan bazılarını verin

1. Hedef kitleniz ile İletişiminizi Güçlendirin

Bunu yapmıyorsanız, neredeyse bir otorite olmanıza imkan yok. İnsanlar, bu markalar aradıkları bilgileri sağladıklarında markalara güvenmeye başlarlar, bu nedenle içerik pazarlamanız bu cevapları içermiyorsa, izleyicilerinize neden size güvenmeleri gerektiğini göstermiyorsunuzdur.

Bu tür bir değer sağlayan sitede içerik oluşturarak, markanız için daha fazla farkındalık oluştururken aynı zamanda otorite oluşturabilirsiniz. Başka bir deyişle, sizi tanımayanlar için kendinizi bir uzman olarak konumlandırabilirsiniz.

Arama, bu içerik taktiğinin neden işe yaradığının çok büyük bir bileşenidir. Google, belirli bir sorgu için en uygun sonuç olduğunu düşündüğü şeyi seçerek, kullanıcılar için önemli miktarda seçim yapar. Kullanıcılar belirli bir anahtar kelime veya konu için en üst sırada yer aldığınızı gördüklerinde, iyi bir sebepten dolayı algoritma aracılığıyla yaptığınız ve neden bahsettiğinizi bildiğiniz bir varsayım vardır.

2. Haber değeri taşıyan içerikler ve araştırmalar oluşturun

Otoritenizi göstermenin en iyi yollarından biri, yeni bilgiler ve anlayışlar ortaya çıkarmaya devam eden ilginizi göstermektir. Bunu, orijinal araştırmaya öncelik vererek yapabilirsiniz.

Yeni verilere dayalı olarak kendi çalışmalarınızı, anketlerinizi ve raporlarınızı oluşturduğunuzda (diğer bir deyişle veri gazeteciliği gerçekleştirdiğinizde ) veya yeni içgörüler ortaya çıkardığınızda, yalnızca okuyuculara değer sağlamakla kalmaz, aynı zamanda medyaya sunabileceğiniz bir şeye de sahip olursunuz.

Bu size çifte fayda sağlar: Medyada yer almak (ve daha fazla marka otoritesi oluşturmak) ve Google’a bir otorite olduğunuzu gösteren yüksek kaliteli geri bağlantılar kazanmak.

3. Sektördeki uzmanların görüşlerine yer verin

Apple ile Steve Jobs gibi bazı markalar tamamen belirli bir karakter etrafında inşa edilmiştir, ancak bu örnekler insanları yıldırabilir. Daha küçük şirketler ve daha yeni şirketler, yetkilerini gösterebilecek konu uzmanları (veya KOBİ’ler) varsa benzer bir stratejiden yararlanabilir.

4. Örnek olay incelemelerini ve diğer uzmanlık kanıtlarını vurgulayınız

Görüşlerden incelemelere, sosyal medya paylaşım sayılarına kadar düzinelerce otorite sinyali türü vardır. Önemli olan, ürünleriniz veya hizmetleriniz için hangilerinin öne çıkarılmasının anlamlı olduğunu belirlemek ve bunlar için en iyi yerleşimi bulmaktır.

Amacınız, üçüncü taraf doğrulamasından yararlanarak ne hakkında konuştuğunuzu bildiğinizi insanlara göstermektir. İzleyicileriniz, ne yaptığınızı bildiğinize dair sözünüze güvenmek zorunda değil – diğer insanlar da sizin harika olduğunuzu onaylayabilir!

5. Diğer yetkili markalarla bağlantılar kurun

“Bana arkadaşlarının kim olduğunu göster, sana kim olduğunu söyleyeyim?” İfadesini biliyorsun. Bu pazarlamada da geçerli olabilir.

Saygı duyduğunuz ve müşterileri / kullanıcıları tarafından doğru olan diğer markalarla uyumluysanız, aynı güvenin bir kısmının, bu şirketin saygısının karşılıklı olarak karşılanması durumunda size aktarılması mümkündür. Ek olarak, işbirliği yaparsanız, markanızın adını yeni bir kitlenin önüne çıkarırsınız.

Öyleyse, hangi markalarla işbirliği yapmanın mantıklı olduğunu düşünün. Tavsiye programları gibi içerik pazarlamasının dışında bunu yapmanın yolları vardır, ancak birlikte çalışmanın içeriğe özgü yolları da vardır.

  • Web site içeriğiniz özgün olmalı
  • Okuma kolaylığı olmalı
  • Bağlantıları sağlam olmalı
  • Kullanıcı memnuniyeti öncelikli olarak düşünülmeli
SEO-Blog-Image-002

6. Sırlarınızdan bazılarını verin 

Bu, birçok pazarlamacı ve özellikle de C-suite için korkutucu olabilir. Seni harika yapan şeyi neden başkalarına vermelisin?

Bu geçerli bir sorudur ve her zaman geçerli olmayacaktır. Ancak bazı durumlarda, özellikle hizmet tabanlı işletmeler için, bilgi paylaşmak ve bu büyüklüğe nasıl ulaştığınızı tam olarak yıkmak, aslında güven inşa edebilir.

İnsanlar açık ve dürüst olduğunuzda takdir ederler. Bizim durumumuzda, insanlar stratejimizi bilseler bile, müşteriler çok zaman ve kaynak gerektirdiğinden, stratejiyi geniş ölçekte yürütmek için bant genişliğine sahip olmadıkları için genellikle bizimle ortak olurlar. Dolayısıyla, nasıl çalıştığımızı bilerek, onlar için bunu halletmemiz için bize güvenebilirler.

İçerik pazarlamasına yatırım yapma eylemi, daha fazla marka otoritesi oluşturmak için büyük bir adımdır. Hedef kitleniz için faydalı içerik oluşturarak kendi bilginizi sergiliyor ve uzmanlığınızı kullanıyorsunuz.

Yukarıdaki taktiklerle stratejinizi geliştirmeye devam ederek, hedef kitlenizin yalnızca markanızı hatırlamakla kalmayıp markanıza güvenmeye başlama şansını büyük ölçüde artırabilirsiniz. Ek olarak, Google algoritması, özellikle etkileyici bir bağlantı portföyü oluşturduktan sonra otoritenizi de tanıyacaktır ve sonuçlarınız SERP sıralamasında yükselecektir.

0 Paylaşımlar