fbpx

SEO Eğitimi

Ana Sayfa » Temel SEO Eğitimi

SEO'unuzu Kendiniz Yapın

Temel SEO Eğitimi

Web sitesi trafiğinin %53'ü organik trafiktir.

temel seo egitimi

Temel SEO eğitimi kavramına başlamadan önce,

Arama motoru optimizasyonu (SEO), potansiyel müşteriler anlamına gelen organik trafiği web sitenize çeken çok önemli bir pazarlama aracı olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Günümüzde SEO, özellikle küçük işletme sahipleri ve e-ticaret site sahipleri için bir gerekliliktir.

10 yıldan fazla deneyime sahip tecrübeli bir SEO Uzmanı Timur Atasoy ile SEO veya arama motoru optimizasyonu eğitimine başlayabilirsiniz.

Daha fazla potansiyel müşteri ve kullanıcı geri dönüşümü için arama motorlarından daha fazla organik trafik mi istiyorsunuz?

Hizmet vermiş olduğunuz sektörde daha fazla müşteriyi işletmenize çekmek mi istiyorsunuz?

Tüm bu bahsettiklerimizi başarmak ve işinizi pazarlamak için doğru ve kusursuza yakın bir iş ortaya koymanız gerekir. Ve doğal olarak bu, SEO çalışmasıyla arama motorlarında daha üst sıralarda görünmek anlamına gelir.

Ancak unutmayın siz bir SEO uzmanı değil, bir işletme sahibisiniz. Web sitenizi arama motorlarında daha üst sıralarda görünecek şekilde nasıl optimize edeceğinizi bilmiyorsunuz.

Sonuç olarak, web siteniz Google’da ve diğer arama motorlarında görünmüyorsa potansiyel müşterilerinize ve hedef kitlenize organik olarak ulaşamayacaksınız anlamına gelmektedir.

SEO Eğitimi Nedir?

SEO Eğitimi nedir? Kavramına geçecek olursak eğer, arama motorlarını daha yakından tanımak ve internetteki varlıklarınıza değer katmak için kendini geliştirme diyebiliriz.

SEO eğitimi nedir? Sorusunun cevap sürecinde, Online ve yüz yüze SEO eğitimi ve arama motoru optimizasyonu dersleri verilmektedir. Kişiselleştirilmiş yani birebir SEO eğitim sınıfları, eğitim alan kişilere işleriyle ilgili ve ihtiyaçlarına uygun bir program ile SEO konuları hakkında bilgi edinme imkanı sunar.

Genel olarak “SEO Eğitimi Nedir?” Sorusunun cevabı olarak, sadece kendi web sitenizle ilgili olmayan temel SEO kavramlarını öğreten SEO programından bahsedebiliriz. Yani bir video platformunda barındırılan bir SEO program videosu size çok ta fazla bir şey katmayacaktır.

SEO eğitiminde, yapılacak olan örnek uygulamaların bir demo sitesi değil, kendi web siteniz olacağı pratik deneyim kazanmanız oldukça önemli bir rol oynamaktadır.

SEO açılımı nedir?

“arama motoru optimizasyonu” anlamına gelir. Arama motorlarında “ücretsiz”, “organik”, “editoryal” veya “doğal” arama sonuçlarından SERP ‘lerde sıralama elde etme sürecidir.

Birebir veya Online SEO Eğitimi Nedir?

Birebir veya Online SEO Eğitimi Nedir? Sorusunun basitçe açıklaması şöyle; arama motoru optimizasyonu üzerine kişiselleştirilmiş dersler ve özelleştirilmiş bir programla online veya yüz yüze kurslar sunan SEO eğitim hizmeti anlamına gelmektedir.

Markanet SEO Eğitiminin asıl amacı, girişimcilere, küçük işletme sahiplerine, pazarlama uzmanlarına, web sitesi tasarımcılarına ve bir web sitesine sahip olan diğer kişilere, dersleri doğrudan kendi işletmelerine uygulayabilecekleri ve bunlara dayalı olarak öğrenebilecekleri bir formatta arama motoru optimizasyonu eğitimi sunmaktır.

Sonuç olarak, SEO söz konusu olduğunda en iyi yatırım, kendi uzmanınız olmanızı sağlayacak bilgi ve deneyimsel bir beceri sahibi olmaktır.

SEO Neden önemlidir?

Ücretsiz olarak görünebilecekken neden reklamlara ayda binlerce lira ödeyesiniz? “Ücretsiz” listelemelerle nasıl görüneceğinizi öğrenmek uygun maliyetlidir, idealdir ve web sitenize reklamlardan daha fazla kullanıcı trafiği sağlamaktadır.

Kimler SEO Eğitimi Almalı?

Online veya yüz yüze SEO dersleri aracılığıyla özel SEO eğitim programımız, işletme sahipleri, pazarlama uzmanları, girişimciler ve arama motoru optimizasyonu hakkında daha fazla bilgi edinmek ve bunu işlerini daha iyi hale getirmek için uygulamak isteyen diğer bireyler için hazırlanmıştır.

Bir çok online veya yüzyüze SEO eğitim programı markanızın ya da firmanızın web sitesine özgü olmayan , izlenebilecek saatlerce video içeren bir online video platformundan ibarettir. SEO eğitim programımızı sizlerin kendi işlerinize özel olarak kişiselleştiriyoruz. SEO eğitim sınıflarımız web sitenize yönelik olacak şekilde ve temel SEO’nun nasıl uygulanacağı konusunda bilgilendirici içeriklerle meyda gelmiştir.

SEO uzmanlarımızdan Timur ATASOY, sizlere bu konuda her türlü desteği verecek ve en iyi SEO eğitimini almanızı sağlayacaktır. En iyi SEO bilgisi, yılların tecrübesi ve uygulamalı deneyimiyle öğrenilir. Timur Atasoy sizlere son 10 yılda arama motorlarının gelişme sürecini aktaracak ve SEO eğitiminize örnekler ekleyebilmesi için varsa eğer kendi web siteniz üzerinden çalışma sürecini yürütecektir. Kendi web sitenize ne tür SEO iyileştirmelerinin uygulanabileceğini gördüğünüzde SEO hakkında daha fazla şey öğreneceğinizi düşünüyor ve çalışmalarını bu yönde yoğunlaştırıyor.

SEO eğitim programımızda En iyi SEO uzmanımız web sitenizde kendi SEO çalışmanızı yapmayı öğretmeye odaklanır. SEO eğitiminiz, web sitelerinin arama motoru sonuçlarında üst sıralarda yer alması için kanıtlanmış, SEO geliştirme süreci doğrultusunda tamamen kişiselleştirilmiş şekilde uygulanacaktır.

SEO Eğitimi Nasıl Olur?

SEO Eğitiminde öğreneceğiniz başlıca konu başlıkları ve kısa bilgiler aşağıda yer almaktadır;

1. SEO'nun Önemi Nedir?

Web sitenizi Google gibi arama motorlarının istediği şekilde optimize edip, işinizi web sitenizde en iyi şekilde vurgularsanız, ayrıca internette başka siteler size referans olursa, hedeflediğiniz arama terimlerinde sıralamalarınız yükselir.

2. SEO Kavramları Nelerdir?

SEO’nun başlıca kavramlarından bazıları; tarama, dizine ekleme, sıralama elde etme, içerik kalitesi, linkleme gibidir.

3. Arama Motorları Çalışma Prensibi Nasıldır?

Arama motorları, sayfadan sayfaya, siteden siteye linkleri izleyerek web’de gezinen akıllı yazılım uygulamalarını (robotlar, botlar veya örümcekler olarak adlandırılır) kullanır. Bu yazılım sistemleri sayesinde elde edilen bilgiler, web’de aranabilir bir dizin oluşturmak için kullanılır.

4. Web Sitelerinin Yapısı Nasıl Olmalıdır?

Web sitelerin yapısı bilgilendirici ve ziyaretçilerin isteklerine cevap verecek nitelikte olmalıdır. Bunun için de her sayfada hem görsel hem de metin içerikleri yer almalıdır.

5. Site İçi SEO Nedir?

On Page SEO (Site İçi SEO), web sitelerindeki sayfaların her birinin tek tek en ince detayına kadar optimize edilmesi ve arama motorlarına uyumlu hale getirilme çalışmalarıdır.

6. Anahtar Kelime Araştırması Nasıl Yapılır?

Anahtar kelime araştırması, bir analiz süreci sonunda hedeflenecek anahtar kelimeleri bulma ve inceleme çalışmalarının tümüne verilen isimdir.

7. SEO Rakip Araştırması Nasıl Yapılır?

SEO rakip araştırması, SEO çalışmalarına başlarken sektörde yer alan rakiplere göre mevcut durumun görülmesi için önemli veriler elde edilen araştırma çalışmalarıdır.

8. SEO İçin İçerik Pazarlaması Nedir?

Sektörünüzle alakalı hedeflediğiniz kitleyle etkileşim kurmak ve potansiyel müşterilerinize ulaşmak için önemli bir yere sahip olan, ve sürekli içerik üretimi ve yayınlanmasına odaklanan çalışma stratejisine verilen isimdir.

9. Mobil SEO Nedir?

Mobil SEO, web sitelerinin mobil arama motorları için uyumlu hale getirilme çalışmalarının tümünü kapsayan bir çalışmadır.

10. SEO Stratejisi Nasıl Oluşturulur?

SEO stratejisi, işletmelerin arama motorlarındaki sıralamasını iyileştirip hızlı, kaliteli ve kullanıcı memnuniyetini ön planda tutan web siteleri oluşturma için yapılan kurguya denir.

11. Teknik SEO Nedir?

Teknik SEO, web sitelerinin bir çok teknik faktör dikkate alınarak incelenmesini ve sitenizin alt yapısının arama motorlarının teknik yapısına uyumlu hale getirilmesini kapsamaktadır.

12. E-Ticaret SEO Nedir?

E-Ticaret SEO, online alış veriş sitelerinin arama motoru sonuç sayfalarında (SERP’ler) daha üst sıralarda yer almasını sağlayan çalışma sürecidir.

13. Dış SEO Nedir ve Nasıl Yapılır?

Dış SEO, site içi SEO çalışmalarının ardından, sosyal medya platformlarından veya başka internet sitelerinden referans olarak gösterilerek, link yönlendirmesi yapılması çalışmalarıdır.

14. SEO Araçları Nelerdir?

Google SEO araçları ve ücretli SEO araçları olarak başlıca 2 bölüme ayrılır. Ücretsiz olarak bilinen SEO araçlarından bazıları; Google Trends, Keyword Planner, Search Console, Google Site Speed gibi araçlardır.

Arama motorlarında sizi sonuç sayfalarında sıralamaya sokmak için sıradan ajanslara veya başkalarına güvenmek zorunda kalmamanız için SEO eğitimi almak ve SEO hakkında bilgi sahibi olmak çok değerli olabilir. Kendi SEO çalışmanızı firma bünyesi içinde yapmak, yalnızca aylık ajans ücretlerinden (çok az veya hiç sonuç üretmeyen) tasarruf etmenizi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda markanızı geliştirmenize ve işletme gelirini artırmanıza yardımcı olabilir.

Markanızın Arama Motoru Optimizasyonunu iyileştirilmesi, ücretsiz tıklamaların oluşması nedeniyle Ücretli Reklam harcamalarını azaltabilir.

SEO yapmayı öğrendiğinizde ve kendiniz yapacak SEO bilgisine sahip olduğunuzda sitenize daha fazla organik arama (ücretsiz) trafiği çekebilir, potansiyel müşterilerinize ulaşarak satışları artırabilir ve işinizde daha fazla gelir elde edebilirsiniz!

WEB SİTENİZİN OPTİMİZASYONUNU KENDİNİZ YAPIN

SEO Eğitimine Hemen Başvurun

SEO Eğitimi ile hem siteniz ile ilgili daha fazla bilgiye sahip olacaksınız hem de istediğiniz gibi geliştirebileceksiniz.

  • Perpa Ticaret Merkezi B / Blok Kat :7 No: 1169 ŞİŞLİ / İSTANBUL
  • Telefon : +90 532 272 3412

    1 Paylaşımlar