Scroll to top

Dış SEO ( Off-Page SEO ) Optimizasyonu

Dış SEO Nedir ?

Backlinkler, günümüzde SEO konusunda oldukça önemli bir sıralama faktörü. Güncel, özgün ve kaliteli içerik üreten ve insanların ziyaret ettiği sitelerden backlink alan bir internet sitesi, buna sahip olmayan rakibine göre her zaman avantajlıdır. Peki backlink çalışmalarında nasıl bir yol izlenir?

Backlink çalışmaları boyunca dikkatli olmak birincil husustur. Doğal backlink edinmek, dış SEO çalışmalarında istenen ilk şeydir ancak doğal backlink edinmek -özellikle Türkiye’de- oldukça zordur. Bu nedenle internet site sahipleri ücretli linklere başvurur ve para karşılığı diğer sitelerden link satın alımı yaparak backlink kazanır.

Dış SEO Nedir?

Dış SEO, iç SEO optimizasyonu bitmiş bir internet sitesinin, sosyal medya platformlarından ve diğer internet sitelerinden link almasıyla yapılan iyileştirme çalışmalarıdır.

Dış SEO, bir internet sitesinden metin olarak veya görsel üzerinden backlink alınarak yapılır. Alınan backlinklerin kalitesi ve doğruluğu, dış SEO’dan daha verimli şekilde faydalanmayı sağlar.

Dış SEO Nasıl Yapılır?

Web sitenize dış sitelerden alacağınız backlinkler, sitenizin arama motorlarına tavsiye edilmesi anlamına gelir ve marka değerinizi arttırır. Arama motorları da alınan backlinklerin değerini, doğruluğunu, çeşidini ve sayısını inceleyerek sizi bu kriterlere göre arama sonuçlarında listeler.

Bşka sitelerden backlink alınırken dikkat edilmesi gereken belli başlı kriter vardır. Backlink alınırken sitenin değeri, sitenin daha önceden link verdiği siteler, sitenin aldığı backlinkler ve site içeriği bu kriterler arasında yer alır. Aynı zamanda sitenin kullanıcı dostu olması, daha önceden arama motorlarından ceza almamış olması Dış SEO nasıl yapılır ? sorunun cevabıdır ve linkin nasıl alındığı da bir başka önemli faktördür.

Call Now ButtonHemen Randevu Alın