Scroll to top

SEO Analiz

SEO Analizi Nedir ?

Web sitesinin zaman içindeki erişebilirlik oranıdır. Yani arama kriterlerine göre değişen bir performans incelemesidir. Web siteleri, belirli arama kriterlerine göre ön plana çıkarak ziyaretçi çekmeye çalışırlar.

Potansiyel müşteri ve ziyaretçi trafiği çekme çalışmaları, sitenin iç ve dış SEO çalışmalarının yapılması, rakiplerin incelenmesi gibi birçok detay söz konusu olur. Ziyaretçilerin ilgisini çeken anahtar kelimelerin kullanılması ve bu şekilde içerik üretilmesi, sitenin alt yapısı ya da diğer etkenler bir bütün olarak incelenir.

Sonuç olarak web sitenizin mevcut durumu geri planda kalmasına neden oluyorsa, doğru şekilde uyumlu hale getirilmediğini söyleyebiliriz. Önemli olan arama motorlarına uygun algoritmaların kullanılması ve web sitenizin gereksiz, spam bilgiler içermemesidir.

SEO Analizi Nasıl Yapılır?

Mevcut sitenizle ilgili olan site içi SEO çalışmasında, web sitenizdeki bütün görseller, grafikler, anahtar kelimeler, tanımlar ve başlık gibi yazılım ve içerik, SEO analizi yapılarak sitenize özel yapılır. Bu durumdaki kusurların incelenmesi ve web sitenizin iyileştirilmesi için hangi alanlarda değişiklik yapmanız gerektiğini anlayabilirsiniz.

Bununla birlikte tercih edeceğiniz SEO analiz yazılımlarıyla otomatik olarak da bu süreci değerlendirebilirsiniz. Algoritmalar konusunda her geçen gün bir yenilik eklendiği için alanında uzman olan, yabancı dil bilen ve daha önceki uygulamaları başarıyla sonuçlanmış olan kişileri tercih etmek iyi bir karar olacaktır. Site içi SEO mevcut içeriğinizin en iyi şekilde ortaya çıkmasını sağlayacak bir bütün olarak yapılmaktadır.

Site dışı SEO, takip gerektiren ve sitenin güncelliğinin kontrolünün gerektiği bir süreçtir. Bu yüzden backlink verilen sitelerin konumu ve SEO özellikleri de son derece önemlidir. Site içi ve site dışı SEO çalışmaları onusunda hangi yöntemin tercih edileceğinin belirtmesi için SEO uzmanı, size doğru karar vermeniz hususunda yardımcı olacaktır. Rakipleriniz tanıtım içeriklerini yüksek page raunt oranlı sitelerde yazdırabilir ya da çevrimdışı reklam ya da sponsorluk gibi konularla ön plana çıkabilir.


SEO Analiz Raporunu İsteyin

    Call Now ButtonHemen Randevu Alın