Scroll to top

Yorumlu Zengin Sonuçları Daha Yararlı Hale Getirme

Yorumlu Zengin Sonuçları Daha Yararlı Hale Getirme

Yorumlu zengin sonuçlarla geliştirilmiş arama sonuçları, ürün veya hizmet aramalarında son derece yararlı olabilir (arama sonuçlarının yanında bazen gördüğünüz puanlar ve/veya “yıldızlar”).

Google bu sonuçları daha yararlı ve anlamlı hale getirmek için zengin sonuçlardaki yorumlar üzerinde algoritmaya dayalı güncellemeler yapmaya başladı. Bu ayrıca, web yöneticilerinin bize işaret ettikleri geçersiz veya yanıltıcı uygulamaların bir kısmı için de geçerlidir.

Yorumlara yönlendirilen şema türlerine odaklanma

Googe Teknik olarak, herhangi bir şema türüne yorum işaretlemesi ekleyebilseniz de, yıldızlı yorumlara sahip türler, kullanıcıya fazla bir değer katmaz. Bu değişiklikle, aramadaki yorumlu zengin sonuçları potansiyel olarak tetikleyebilecek şema türleri havuzunu sınırlıyor.

Kendine hizmet eden yorumlara izin verilmez

Google “Kendine hizmet eden” olarak algılanabilecek yorumlar kullanıcılara hizmet etmez. A varlığı hakkındaki bir yorum A’nın web sitesine yerleştirilmişse, ister doğrudan kendi işaretlemeleriyle ister gömülü 3. taraf widget’ı üzerinden olsun bunları “kendine hizmet eden” yorum sınıflandırıyor. Bu nedenle, bu değişikle beraber işletmelerin kendi yorumlarını kontrol edebilmesi ihtimaline karşı localBusiness ve Organization (ve bunların alt türleri) şema türleri için yorumlu zengin sonuçlar görüntülemeyecek.

Call Now ButtonHemen Randevu Alın