Scroll to top

Sosyal Medya Yönetimi

Her geçen gün şirketler ve bireyler için daha da önem arz eden bir hale geliyor ve bu durum konuya ilişkin çeşitli tedbirlerin devreye sokulmasını gerekli kılıyor. Sosyal medya yönetimi fiyatı belirlenmesi için göz önünde bulundurulan hususları, riz yönetimi, düzenli içerik paylaşımı ve kullanıcılarla iletişim kurulması, sosyal medya ağları içerisinde en çok ihtiyaç hissedilen üç ana başlık olarak ele alınabilir.

Tüm bunlar sosyal medya danışmanlığı hizmetinin bir gereklilik olduğunu gösteriyor.

Marka iletişiminde ve geliştirilmesinde büyük yer tutan sosyal medya mecraları markaların müşterileriyle çift yönlü şekilde iletişime geçmesinde oldukça etkin bir rol almaktadır.

Bu nedenle sosyal medya ortamları bünyelerinde sayfa yönetim araçları sunar ancak bu araçlar kitlesi çok fazla olan ve günlük onlarca belki de yüzlerce yorum alan marka sayfaları için etkin bir çift yönlü iletişim kurmasını sağlamakta yetersiz kalabilir.

Bu sebeple kurumumuz sosyal medya hesap yönetimi hizmeti ile Twitterİnstagram ve Facebook gibi sosyal medya mecralarında aktif olarak görev yapar. Bu sayede müşterileri ve potansiyel müşterileri ile daha sağlıklı bir iletişime geçebilen markaların değeri ve güvenilirliği artar.

Sosyal Medya Uzmanı

Sosyal medya uzmanı, marka ya da isim bilinirliğini arttırmak, iş geliştirme, tanıtım faaliyetlerini yönetme ve satışları arttırmak için strateji planlama, uygulama ve bu faaliyetleri takip etmekle sorumludur.

Farklı bir bakış açısıyla sosyal medya uzmanı; belli bir tecrübe ve donanıma sahip olan, elde mevcut olan veriler ile markanıza en yüksek oranda fayda kazandıran kişidir. Sosyal medya uzmanı elinde bulunan yada ona verilmiş olan kaynakları en iyi ve kendi oluşturduğu stratejiyi kullanmakla sorumludur.

Sosyal medya uzmanlığı 2000’li yılların başında gerçek kimliğine yavaş yavaş kavuşurken Türkiye’de ise 2010’dan sonra ise hızlıca popülerliğini kazanmaya başlamıştır ve 2015’ten sonrada herkes tarafından bilinir bir hale gelmişti. Günümüzde teknolojinin çok hızlı gelişimi ile markaların ve firmaların bu konudaki gereksinimleri artmış ve bu artış sayesinde Sosyal Medya Uzmanı olgusu kendini kabul ettişmiştir.

Sosyal Medya Uzmanı Ne İş Yapar ?

Konuyla ilgili yetkilendirilmiş kişilerin ilk olarak, sosyal medya platformlarında içerik oluşturabilme özelliğinin olması ve çevrim içi alanlarda bulunan müşteri şikayetleri ya da fikirleri oldukça uygun bir dille ve münkün olduğu kadar çabuk şekilde cevaplayabilmesi gerekir. Sosyal medya uzmanının başlıca sorumlulukları aşağıda belirttiğimiz gibidir ;

  • Zamanlaması iyi yapılarak, orijinal metin, resim, video vb. online içerik oluşturmak, gerekli ayarlamaları yapıp yayınlamak,
  • Gerekli bilgi toplama kanallarından faydalanarak hedef kitle analiziyle sosyal medya stratejisi oluşturmak ve hayata geçirmek,
  • Her koşul ve şartta, kötü eleştiri ve olumsuz haberlere yönelik ilgili düzenlemeleri yapmak,
  • Marka, firma ve topluluk politikalarına uygun olarak sosyal medya profilleri oluşturmak,
  • Sosyal medya planlama stratejisi oluşturup bunu hayata geçirmek,
  • Analiz raporlama kanallarını doğru bir şekilde yönetmek,
  • İleri dönemler için hayati kararlar alıp bunları uygulamak,
  • Marka çalışmaları adına gerekli kampanya, strateji ve iş birliği anlaşmaları yapmak
  • Her zaman yenilikleri takip edip, marka adına geliştirilmesi gereken adımları atmak.

 

Sosyal Medya Yöneticiliği Nasıl Yapılır?

Markaların sosyal medya hesaplarının yönetimi kolay bir iş değildir. Hem aktif kalınması gereken hem de itibar konusuna dikkat edilmesi gereken bir alan olduğundan bu işin uzmanı olan insanlara bırakılması gerekir.

Ayrıca tek bir kişinin büyük markaların sosyal medya hesaplarını yönetmek gibi bir yeterliliği yoktur. Sosyal medya yöneticiliği nasıl yapılır? Sorusunun cevabı; işinin kurumumuz gibi bünyesinde alanında uzman olan çalışanları barındıran ve hesap yönetimine özel sistem kuran firmalarla yapılması, markaların sosyal medyadaki etkinliği ve itibarı açısından gerekli bir uygulamadır.

Biz, sosyal medya danışmanlığı konusunda kendimize güveniyoruz.

Sosyal medya hesabı yönetimi çok yönlü bir iştir ve birçok bileşeni bünyesinde barındırır. Bunlardan biri; yorumların yönetimi, mesajlara cevap verilmesi, bu sayede kullanıcılarla doğrudan iletişime geçilmesidir. Bunun yanı sıra; alınan etkileşimleri görmek, bu etkileşimleri doğru şekilde yorumlamak ve bu analiz sonucunda yeni stratejiler belirlemek de son derece önemlidir.

Güvenilir bir sosyal medya hesap yönetimi ajansı olan Markanet kurumumuz bünyesinde bulunan uzman kadrosu sayesinde markanızın hesap yönetimini başarılı bir şekilde yapıldığı gibi son derece titizlikle hazırlanmış raporlama sistemiyle de hesap yönetimini yürüttüğü firmalara düzenli bir şekilde bilgi vermektedir. Bu sayede markalar sosyal medya faydaları üzerindeki gelişimlerini kanıtlanmış verilerden oluşan raporlarla takip etme imkanına kavuşmuş olur.

Hemen İletişime Geçelim!

Call Now ButtonHemen Randevu Alın