Scroll to top

SEO – Arama Motoru Optimizasyonu

SEO 

SEO, “arama motoru optimizasyonu” nun kısaltmasıdır. Ücretli olmayan (“organik” olarak da bilinir) arama motoru sonuçları aracılığıyla web sitenizin trafiğinin kalitesini ve miktarını artırmanın yanı sıra markanızın görünürlüğünün artırılması kısaca “ SEO Ne Demek ? “sorusunun cevabı denilebilir.

SEO Google

Birçok yeni başlayanlar belirli arama motorlarının göreceli önemini merak ediyor. Çoğu kişi Google’ın en büyük pazar payına sahip olduğunu biliyor, ancak Bing, Yahoo ve diğerleri için optimize etmenin ne kadar önemli olduğunu biliyor musunuz? Gerçek şu ki, 30’dan fazla büyük web arama motorunun varlığına rağmen, SEO topluluğu gerçekten sadece Google’a dikkat ediyor. Neden SEO Google? Sorusunun cevabı, Google’ın insanların büyük çoğunluğunun web’de arama yaptığı yerdir. SEO Google , Görseller’i, Google Haritalar’ı ve YouTube’u (bir Google mülkü) dahil edersek , web aramalarının % 90’ından fazlası Google’da gerçekleşir – bu, Bing ve Yahoo’nun yaklaşık 20 katıdır.

SEO ayrıca, doğru kurulduğunda zamanla temettü ödemeye devam edebilen tek online pazarlama kanallarından biridir. Arama motorları daha akıllı hale geliyor, ancak yine de yardımımıza ihtiyaçları var. Sitenizi optimize etmek, içeriğinizin arama sonuçlarında düzgün bir şekilde dizine eklenip görüntülenebilmesi için arama motorlarına daha iyi bilgi sağlanmasına yardımcı olur.

SEO Açılımı

Kısaltmaya rağmen SEO açılımı : Search Engine Optimization ‘dur, arama motorlarının kendileriyle ilgili olduğu kadar insanlar hakkında. İnsanların online ortamda ne aradığını, aradıkları yanıtları, kullandıkları kelimeleri ve tüketmek istedikleri içeriğin türünü anlamakla ilgilidir. Bu soruların cevaplarını bilmek, sunduğunuz çözümleri online olarak arayan insanlarla bağlantı kurmanızı sağlayacaktır.

SEO Hizmeti

Web Sitenizin trafiğini ve potansiyel müşteri sayısını  artıracak bir uzman mı arıyorsunuz? SEO Hizmeti kapsamında, web siteniz için hem kaliteli trafik hem de kalıcı sıralama sonuçlarını garanti ediyoruz. Tecrübeli ve uzaman SEO ekibi tarafından sürekli takip edilerek markanızın adını ve bilinirliğini artırıcı stratejiler üretiyoruz.

SEO hizmeti ve SEO danışmanlığı, en çok bilinen adıyla arama motoru optimizasyonu, ürün ve hizmetlere ait operasyonlar kapsamındaki web sitelerinin arama motorlarındaki arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer alması ve potansiyel müşterilere veya kullanıcılara gösterilmesi amacıyla yapılan çalışmaların tümüne verilen isimdir ve dijital pazarlama stratejilerinin vazgeçilmez parçalarından biridir.

SEO Eğitimi

Günümüzde herkesin özellikle dikkatini çeken SEO kavramı ve SEO araçları özellikle bu konuda kendini geliştirmek isteyenlere özel SEO Eğitimi veren kurumlara rağbet göstermektedir. Markanet sadece bir SEO Ajansı değil aynı zamanda insanlara SEO Eğitimi konusunda bilmesi gerekenleri aktaran, Google Adwords ve Facebook Reklam hesap yönetimi yapan bir dijital pazarlama ajansıdır.

Detaylı Bilgilendirme için, Hemen İletişime Geçelim!

    Call Now ButtonHemen Randevu Alın