Scroll to top

Google SEO


admin - Eylül 6, 2020 - 0 comments

SEO açısından bakmak gerekirse Google’ın arama sonuçlarında, son yıllarda çok önemli değişiklikler oldu. Günümüzün neredeyse her tür arama sorgusu, standart mavi bağlantıların ötesinde zengin sonuçların bir kombinasyonunu üretir, Kişiler Ayrıca Sor kutuları, Bilgi Panelleri, Haritalar, Resimler veya diğer geliştirmeler. Mesela artık daha önce yalnızca harici web siteleri aracılığıyla doğrudan Google ‘da bulunan uçuşlara, otellere, işlere, etkinliklere ve diğer aramalara göz atmak bile mümkün.

Günümüzde yapılan anket çalışmalarına göre kullanıcıların büyük çoğunluğunun (yüzde 77) online olarak aramak yapmak için Google’ı günde 3 veya daha fazla kez kullanması şaşırtıcı değildir. Google kullanım sıklığı yaşla ters orantılıdır; 13-21 yaş grubundakilerin yüzde 80’i Google’ı günde üç kereden fazla kullandığı yapılan sonuçlarda gözükmektedir.

Daha önce birçok çalışmanın gösterdiği gibi, araştırmacıların büyük çoğunluğu reklamları tıklamak için organik sonuçları tıklamayı tercih ediyor. SEO Google bu açıdan çok önemli etkendir. Katılımcıların yüzde 72’si çoğunlukla organik sonuçları tıkladığını belirtmiştir. Yaş, kişinin ücretli veya organik bir sonucu tıklama kararında da rol oynamaktadır: 60 yaşın üzerindeki aramalara oranla 18-21 yaş arası kullanıcıların yaptığı aramalar yüzde 200 daha fazladır. 

Genellikle kullanıcılar, sorgularına bir yanıt bulmak için Google’ın ilk sayfasında kalmaktadır. Katılımcıların yüzde 75’i ya ilk ya da iki sonucu tıklar, sorgularına en alakalı yanıtı bulmak için birinci sayfayı tarar ya da birinci sayfadaki birden çok sonucu ziyaret eder. Kullanıcıların yüzde 17’si arama davranışlarının bir kısmının, güvendikleri web sitelerinden veya markalardan içerik aramayı içerdiğini belirtti. Kullanıcıların yalnızca yüzde 7’si ise, mümkün olduğunca çok sonuç görmek için ilk sonuç sayfasını taradıkları yapılan çalışmalarda anlaşılmaktadır.

Google, yerel bloktaki en büyük etkendir; görmezden gelemezsiniz. Yine de, platforma girişler zayıf, açık kaynak kavramı spam ile doludur.

SEO açısından düşünmek gerekirse Google, yerel işletmeler ve pazarlamacılar için hem risk hem de muazzam fırsatlardan oluşmaktadır. 2020’de başarılı olmak, herhangi bir yapısal meselenin açık bir araştırmacısı olmak anlamına gelir, böylece bunu paraya çevirebilirsiniz. Ve daha önemlisi olarak Kullanıcı Deneyimi tabiiki.

Google Optimizasyonu

Siz isteseniz de istemeseniz de, markanızla ilgili bilgiler internette mevcut olacaktır.

Google’ın evi yapısal sağlıksız olabilir, ama bir ile, ayrıca genel olarak dünyada% 90 arama motoru pazar payı ve yılda 2 trilyon aramaları üzerinde , yerel olarak ta payı % 46 ‘dır.

Konut sakinleri, yeni komşular ve sunduklarınızı arayan gezginler, ister sosyal medyada başıboş bir söz, ister bir platform veya halk tarafından oluşturulan talep edilmemiş bir yerel işletme listesi veya bir dizi web sitesi sayfası olsun, şirketiniz hakkında online olarak kesinlikle bir şeyler bulacaklar.

Şu anda, mümkün olan en başarılı yerel işletmeyi yürütmek, yerel aramalardan elde edebileceğiniz en büyük payı elde etmek anlamına geliyor. Bunu nasıl yapıyorsun? 

En önemlisi Google ‘ı beslemektir;

  • İşletmenizin yeri, ürünleri, hizmetleri ve özellikleri hakkında web sitesi içeriği
  • Diğer web sitelerindeki şirketinizle ilgili bilgileri doğrulamak
  • Yerel işletme giriş içeriği
  • Görüntü içeriği
  • Video içeriği
  • Sosyal medya içeriği

İçeriğiniz ve başkalarının içeriği olmadan Google’ın mevcut olmadığını unutmayın. Yerel işletme sahipleri genellikle rahatsız edici bir şekilde Google’a bağımlı hissedebilirler, ancak aslında Google onlara bağımlıdır.

Özellikle Google’ın arama sonuçlarında sürekli yapılan güncellemeler göz önüne alındığında, kullanıcıların genel olarak Google hakkında neler düşündüklerini dikkate almak gerekir. Bu konuda katılımcıların yüzde 68’i Google sonuçlarının kalitesinin zaman içinde iyileştiğini düşündüklerini ve katılımcıların çoğunun Google hakkında belirli şikayetleri olmadığını belirtti.

Google’la ilgili sorunları olan kullanıcılar arasında en yaygın şikayetler, Google’ın çok fazla reklam göstermesini, büyük şirketlerin içeriklerine öncelik vermesini ve bunun küçük işletmelerin rekabet etmesini zorlaştırmasını, bir diğeri ise sonuçlarda Google’a ait çok fazla varlık gösteriliyor olmasıdır

Related posts

Post a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Randevu Alın