Scroll to top

Google Arama Ağı Reklamları

Google Arama Ağı Reklamları

Google Arama (Search) Ağı Reklamları, ürün ve hizmetleriniz ile ilgili reklamlarınızın yayınlanabileceği, yapılmakta olan arama sonucu ile ilgili bir grup web sitesi ve uygulamayı kapsar. Arama ağı reklamlarını kullandığınızda, reklam yayınlarınız belirlediğiniz anahtar kelimeler aratıldığında gösterilebilir.

Yayınlanma yöntemi, tamamen kullanıcı aramalarıyla eş değer olan bu reklam modeli; ürün veya hizmete ihtiyaç duyup Google üzerinden araştırmaya başlayan kullanıcılar için başvurulan ilk yöntemdir. Bu noktada, Google’ın dünyanın en çok tercih edilen arama motoru olduğu bilgisi söylemekte fayda var.

 

Google Arama Ağı Reklamları Nedir?

Bunun cevabını vermeden önce, Google’ın kullanıcı deneyimine önem verdiğini hatırlatmak gerekir. Çünkü, Google ilgili arama sorgularında alakalı içerikler göstermeyi prensip edinmiştir.

Google Arama Ağı Reklamları nedir? ” sorusunun en basit cevabı ise  markanıza ile ilgili ürünlerin, hizmetlerin veya içeriklerin yayınlandığı arama sonuçlarında sizde reklamınızı gösterirken reklam verenlerin, kullanıcının bu ihtiyacını karşılamasını bekler ve bu beklentisine göre reklam sıralamalarını oluşturur. Tabii ki, tek koşul bu değil. Reklamların web sayfası ile olan alaka düzeyi, kelime başına verilen kalite skorları ve tercih edilen anahtar kelimeler ile reklam metinlerinin uyumu bu koşullara ektir. Aynı zamanda reklam çıkılacak web sitesinde aykırı yönlendirmelerinin olmaması, web sayfanızdaki içeriklerin orijinal olması ve sayfa açılış hızı ile beraber cihaz uyumu da değerlendirilir.

Tüm bu gereksinimlere cevap verilebildiği sürece, aynı kelimeleri hedeflediğiniz rakiplerinizle olan rekabette ne kadar baskın olduğunuzda önemli. Sadece tıklamalar için sizlere ücret yansıtan Google, sizin bir tıklama için maksimum ne kadar ücret ödemek istediğinizi de bu kriterlere eklemektedir.

 

Google Arama Ağı Reklamları Nasıl Verilir?

Rekabet seviyesinin en yüksek olduğu arama ağı reklam modelinde reklam uzantılarını profesyonelce kullanmak, rakiplerinize göre sizlerin bir adım daha öne geçmesinde yardımcı olur.

Aynı zamanda belirli bir karakter sınırı olan reklam metin alanlarına ek olarak; sitenizdeki bağlantılara yönlendirme yapabilir, telefon numarası uzantısında sadece tıklama başına maliyetinize göre tıkla ara özelliğini kullanabilir hatta uyguladığınız bir kampanya var ise geri sayım özelliğinden tutun fiyat bilgisine kadar ekleyebilirsiniz.

Markanızın potansiyel müşterilere ulaşması için arama ağı reklamlarında yerinizi alın.

Diğer Google Adwords reklam modelleri şöyledir; Google Arama Ağı Reklamları, Google Görüntülü Reklamları, Google Alışveriş Reklamları, Youtube & Video Reklamları, Uygulama Reklamları (App)

Randevu Talebi

    Call Now ButtonHemen Randevu Alın