Scroll to top

Google Alışveriş Reklamları

Google Alışveriş Reklamları Nasıl Verilir?

Google Shopping Alışveriş Reklamları Google Adwords reklam modellerinden bir tanesidir. Markanızın satışa sunduğunuz hizmet veya ürünlerin Google aramalarında görünmesini sağlar. Bu reklam modeli sabit veya dinamik ürün bilgilerinden oluşabilir.

Shopping Ads reklamlarında ürün görseli, fiyatı, markası, açıklaması gibi bilgiler yer alarak ürün/hizmet arayan kullanıcıların talebine uygun olarak reklamların gösterilmesini sağlar.

Google Shopping Alışveriş Reklamlarını Avantajları ?

 

Daha etkili kullanıcı trafiği:

Kullanıcılardan elde edilen deneyimlerle aynı konumda yer alan metin reklamlara nazaran alışveriş reklamlarındaki Tıklama Oranı (TO) çok daha yüksektir. Bu da aynı gösterimlerde daha etkili tıklamalar ( ziyaretçi ) almak demektir.

 

Satış rakamlarındaki artış:

Aramalarda kullanıcılara ürünleri fiyat, resim kombinasyonlarıyla gösterilmesi ilgili kullanıcıların tetiklenmesi daha rahat olmakla beraber, istenilen dönüşümlerin arttığı da görülmektedir.

 

Marka bilinirliği ve yüksek reklam görüntülenmesi:

Google Alışveriş reklamları, metin reklamlarla birlikte de görünebildiği için potansiyel kullanıcılara daha rahat erişim gösterim sağlanmış olunur.

 

Detaylı Raporlama ve piyasa analizleri:

Portföye yeni eklenen ürünlerin analizinden, marka çeşitliliği olan bir firmadaki x markanın istatistiklerine kadar detaylı özel sonuçlar alınabilmektedir. Rakip firmaların alışveriş reklamlarıyla girilen rekabetteki gösterim payı ve reklam konumlanmalarıyla ilgili detayları raporlama da alınabilmektedir.

Diğer Google Adwords reklam modelleri şöyledir; Google Arama Ağı Reklamları, Google Görüntülü Reklamları, Youtube & Video Reklamları, Uygulama Reklamları (App)

Randevu Talebi

    Call Now ButtonHemen Randevu Alın