Scroll to top

Dijital Reklam Ajansı Nedir ?


admin - Mayıs 22, 2020 - 0 comments

Pazarlama ve reklamcılığın artık dijitalleşmeye dönüştüğü günümüzde, ‘ Dijital Ajans ‘ terimi neredeyse her şeyi kapsıyor gibi görünse de Dijital Reklam Ajansı dijital ortamda markalara yönelik olarak yapılan tasarım, fikir, ürün, organizasyon, yazılım geliştirme, sunum geliştirme ve pazar araştırması gibi faaliyetleri yapan enerji dolu farklı düşünen uzmanlaşmış ve deneyimli kadroya sahip çalışanları olan oluşumlardır.

Dijital Reklam Ajansı Ne İş Yapar ?

Dijital reklam ajansı ne iş yapar ?’ sorusu artık yeni veya gizemli bir cümle değil. Firma sahipleri, sektör çalışanları, satın alma uzmanları bu terimi benimsediklerini söyleyebiliriz. Ülkemizde 90 lı yıllarda tüm bilgisayar, danışmanlık, teknik destek, yazılım, güvenlik ve internet teknolojilerine “Bilişim” adı altında hizmet verirken günümüzde birçok bileşenleri ayrı ayrı ana dal haline gelmiştir. 90’lı yıllarda reklam ajansları tabiri gazete dergi ve tv reklamlarına verilen ad olarak geçiyor günümüzde ise Reklam ajansları tasarım ve video yayıncılığı konuları bilgisayar ve internet teknolojileri ile yapıldığından Dijital Reklam Ajansı adını tercih etmişlerdir. Markanet her zaman kendisini bir Dijital Tasarım ve Yazılım Geliştirme Ajansı olarak görmüştür.

Geleneksel Ajans

Geleneksel ajans’ tabiri her şeyi kapsayan bir tabirdir, ancak tipik olarak daha geleneksel pazarlama ve reklam yöntemleri sunan bir ajans anlamına gelir. Geleneksel yaratıcı bir ajans için odak noktası, baskı, halkla ilişkiler, televizyon ve radyo reklamcılığı sunmaktır. Geleneksel reklam çalışmalarında istatiksel veriler tiraj üzerinden ölçülebilen genel istatistiklerdir.

Yaratıcı Dijital Ajans

Yaratıcı dijital ajansların en kesin yönlerinden biri, bir markanın teknik ve işlevsel yönleri üzerinde tüm pazarlama ve reklam faaliylerini görsel tasarımına değer verme eğiliminde olmalarıdır. Uzmanlıkları ve tutkuları genellikle yaratıcı tasarımda ve halkla ilişkilerde ya da SEO , Dijital Pazarlama, İçerik Pazarlaması, Sosyal Medya, Duyarlı Web Sitesi Tasarımı vb.. Dijital pazarlama araçlarını etkin şekilde kullanırlar. En keskin özelliklerinden biri ise istatiksel reklam raporlarını daha gerçekçi, daha net, hatta her dönüşümün maliyetini ölçecek düzeyde vermesidir.

Bir dijital ajansın odağı, sadece tasarım estetiğinin ötesine geçiyor, ancak aynı zamanda ne tür bir cihaz kullanıldığına bakılmaksızın, her dijital platformdaki genel kullanıcı deneyimini de göz önünde bulunduruyor. özellikle uygulama ve web sitesi geliştirmede  UX / UI web tasarımı  ve beraberinde gelen SEO dijital ajansların kaliteli sonuçlar elde etmesini sağlıyor.

Post a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Randevu Alın