Scroll to top

Covid 19 ve SEO


admin - Mayıs 22, 2020 - 0 comments

Tüm dünyayı etkisi altına alan Coronavirüs ile birlikte sektörler de değişime uğramaya başladı. Turizm, havacılık gibi coronavirüs dalgasından ilk etkilenen birçok sektörde işler durma noktasındayken çoğu şirket evden çalışma sistemine geçti.

Tüketici alışkanlıklarının değişim gösterdiği ve internette geçirilen zamanın arttığı bugünlerde işletmenizin SEO durumu veya müşterilerinizin işi etkileniyor mu?

Bu dönemde SEO çalışmalarınızda düşüş yaşamamanız ve hem şu an hem de gelecekteki organik başarınızı korumanız için bazı tavsiyelerimiz olacak.

Covid 19 ve Türkiye

Coronavirus ve SEO ile birlikte binlerce şirket geçici olarak kapatıldı ve birçok insan işini kaybetti. Bu da tüketici alışkanlıklarının temel ihtiyaçları karşılama üzerine kurulacağı bir döneme geçmemiz anlamına geliyor. İşlerini kaybeden ya da mevcut işi devam etse de önünü görmekte zorlanan insanlar, temel ihtiyaçları dışında alışveriş yapmayı minimum düzeye indiriyor. Covid 19 ve Türkiye başlığı altında, mevcut ekonomik belirsizliğe karşı önlem alan tüketiciler; giysi, mobilya, elektronik vb. ürünleri bu süreçte çok fazla tercih etmeyebiliyor. Tüketicinin aktif olarak harcama yapmaktan uzaklaştığı zamanlarda, tüketici alışkanlıkları tekrar şekilleniyor. Mevcut işinizi koruyabilmek ve geliştirebilmek için değişen tüketici alışkanlıklarını yakından izlemeniz gerekiyor.

Koronavirüs ‘ün Sektörlere Etkileri

Hem ülkemizde hem de dünya genelinde dijital hayat üzerinde çeşitli etkileşimleri oldu. Koronavirüs ve SEO ‘nun sektörlere etkilerinden biri, işletmenizin birkaç aylık kısa vadeli kayıpları olabilir. Ancak bu durum sizi umutsuzluğa düşürmemeli. Karamsar düşünmek yerine işletmenizin hangi konularda gelişmesi gerektiği üzerinde düşünün. Her zaman yenilemeyi planladığınız ama bir türlü fırsat bulamadığınız konular üzerine fikirler geliştirin.  Unutmayın ki bu günler geçecek. Şu an evde zaman geçirmenizi fırsat olarak düşünün. Yoğun olduğunuz dönemde “Bir fırsat olsa da yapsam.” dediğiniz şeyler için aradığınız fırsata şu an sahipsiniz.

Birçok işetme, bu dönemde online varlığını kuvvetlendirecek. Daha yeni satış politikaları üzerine fikirler üretecek, değişen tüketici alışkanlıklarını izleyerek ve güncelde kalarak bu dönemi en az hasarla hatta belki de çok daha iyi bir şekilde atlatacak. Bu sebeple şikayet etmeyi bırakın ve yapılması gerekenlere odaklanın.

Related posts

Post a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Randevu Alın